14 Ekim 2011

İZMİR VALİSİ M.CAHİT KIRAÇ: YAMANLAR’A 41 KERE MAŞALLAH


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim insanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Bilim Olimpiyatları ve Liseler Proje Yarışmasında dereceye giren Özel Yamanlar Eğitim Kurumlarının 41öğrencimiz İzmir Valiliği tarafından düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Yamanlar Koleji Bornova İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törende iki yarışmada dereceye giren 41 öğrencimize ödülleri Milli Eğitim Bakanlığı müsteşar yardımcısı Sadettin Sabaz ve Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri genel müdürü Mahmut Tüncel’inde katılımı ile takdim edildi.

Ulusal Bilim Olimpiyatları ve Liseler Proje Yarışmasında dereceye giren öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirildiğini hatırlatan İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, “Başarılı öğrencilerimiz zaten bakanlık tarafından ödüllendirilmişti fakat İzmir'i gururlandıran öğrencilerimizi bir de kendi aramızda ödüllendirmek amacıyla bu ödül törenini düzenledik” dedi. Vali Kıraç, “İzmir’in kazandığı 49 madalyanın 41’ini kazanan Yamanlar Kolejini kutluyorum. 41 kere maşallah diyorum.”  dedi.

                Milli Eğitim Bakanlığı müsteşar yardımcısı Sadettin Sabaz “Yamanlar Kolejinin ulusal ve uluslar arası başarılarını takdir ve beğeni ile takip ediyoruz. Dünya bilim olimpiyatlarında ülkemize kazandırdığı madalyalar için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Bu haber : 8190 kez izlenmiştir